55-letni kierowca, zatrzymany dzisiaj rano, poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za jazdę na zakazie grozi mu do 5 lat więzienia, a za prowadzenie w stanie nietrzeźwości - do 3 lat więzienia oraz inne kary.
Dziś rano dzielnicowi z Zakopanego prowadzili działania w swoich rejonach. Około godziny 6:00 na ul. Ciągłówka zauważyli samochód marki Honda, którego kierowca miał trudności z kontrolowaniem pojazdu. Podczas kontroli okazało się, że 55-letni mężczyzna z powiatu tatrzańskiego prowadził auto pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1.2 promila. Dodatkowo mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Przypomnienie: kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu może skutkować karą do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną. W przypadku, gdy stężenie alkoholu wyniesie co najmniej 1,5 promila, policjanci mogą zarekwirować pojazd sprawcy.
Pamiętaj: jeśli jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę!
Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę – reaguj!